שירותי ביובית לבניין – סוגים ועלויות

 

 

שירותי ביובית לבניין מגורים הם דבר שתצטרכו מתישהו, בעיקר כשמתגלה בעיית ביוב קשה שמשפיעה על כל הדיירים בבניין או כשיש הצטברות של מים וקיימת סכנת הצפה. הנה סקירה של כמה מקרים נפוצים בהם עולה הצורך בהזמנת שירותי ביובית לבניינים, כמו גם פירוט לגבי העלויות שלהם.

 

פתיחה של סתימות ביוב בבנייני מגורים

סתימת ביוב בבניין מגורים היא צרה צרורה שעלולה להתבטא בהצפות בעלות ריח רע ונזקים למבנה עצמו בשל הרטיבות שנוצרת עם הזמן. לעומת סתימות ביוב קלות שממוקמות בשטח הדירות עצמן, נמצאות באחריות בעלי הדירה ויכולות להיות מטופלות על ידי אינסטלטור, סתימות קשות ומורכבות יותר שמתפתחות בצינורות המשותפים והראשיים הן באחריות הבניין כולו וועד הבית וניתן לטפל בהן רק באמצעות שירותי ביובית שניתנים על ידי קבלני ביוב מורשים.

 

פתיחת סתימה בבניין מגורים על ידי ביובית מבוצעת על בסיס לחץ מים אדיר ושימוש בדיזות מיוחדות. זו יכולה להיות דיזה מקצצת שורשים, מרסקת בטון ואבנים או ממיסת שומנים. העלויות של השירות נקבעות לפי מידת המורכבות של הסתימה, זהות הגורם החוסם, מספר המוקדים החוסמים והנגישות למקום. טווחי המחירים יכולים להתחיל ב-600 שקלים ולהגיע גם ל-1500 ויותר.

 

שאיבה של הצפות מים בבניינים

טיפול בהצפת מים בבניין עשוי להידרש במספר מצבים. הנה כמה דוגמאות שכיחות:

         שאיבת מים מחניון או מקלט מוצף בבניין – מים נוטים להצטבר במקומות נמוכים שכאלו והם לא יכולים להתנקז משם מאחר וצנרת הביוב ממוקמת מעליהם. ימי גשם סוערים, פיצוץ צנרת מים בבניין או קלקול של משאבה טבולה שמיועדת לטפל בהצטברות מים, כל אלו יכולים לגרום להצפה וצורך בשירותי שאיבה.

         שאיבת מי ביוב עקב סתימת ביוב מורכבת וקשה – סתימות ביוב קשות מונעות את מעבר מי הביוב בתוך הקווים. כתוצאה מכך הם פורצים דרך האפשרות הראשונה שנקרית בדרכם, בדרך כלל דרך שוחת ביוב קרובה, תוך הצפת כל האזור הקרוב אליה.

         שאיבת מי ביוב בגלל דליפת צנרת בביוב הראשי – דליפות בצנרת הביוב אינן מתבטאות בהתחלה בהצפה, עד לנקודה קריטית בה האדמה לחה מדי בכדי לקלוט את מי הביוב שזורמים ללא הפסקה. זה יכול לקרות בכל זמן אך נפוץ במיוחד בחורף כשהאדמה גם כך ספוגה במים.

         שאיבת מים מפיר מעלית – מים יכולים לחדור לתור פיר המעלית דרך האדמה במידה ושכבת האיטום לקויה, או מבחוץ, במקרים של ימי גשם סוערים שחודרים לתוך המבנה, פיצוץ צנרת ועוד. כאשר דבר כזה קורה חייבים לפנות את המים בהקדם מאחר והדבר מסוכן מאוד, עלול לגרום להתחשמלות וגם לנזק בלתי הפיך למעלית.

 

בהתאם לסוג השאיבה שיש להתבצע והנגישות לבניין, כך נבחרת הביובית המתאימה. זו יכולה להיות ביובית משאית, ביובית רגילה, ביובית נמוכה לחניונים או ביובית ניידת. מחיר השאיבה נקבע על פי היקפי השאיבה, הנגישות למקום וסוג הביובית שנבחר למשימה, כשהמחיר ההתחלתי הוא החל מ-800 שקלים.

 

 

החלפה של קווי ביוב

לעיתים אין ברירה מלבד להחליף את כל קו הביוב של הבניין. החלפת צנרת בבניין משותף יכולה להידרש בגלל צינורות ביוב שבורים שכבר לא ניתן לתקן, מערכות ביוב מאוד ישנות שכל הזמן נסתמות ולא משנה כמה פעמים שוטפים אותן באמצעות לחץ מים גבוה וגם במקרה של צנרת חדשה שהתגלו בה ליקויי בנייה חמורים. כאן גם מגיע יתרון משמעותי של פנייה אל קבלן ביוב עבור שירותי ביובית קבועים לבניין שלכם. מאחר והוא בעל הרשאה לבצע גם עבודות מורכבות שכאלה והוא כבר מכיר את הבניין לפרטי פרטים, הוא יוכל לבצע עבורכם את המשימה הזאת על הצד הטוב ביותר. טווחי המחירים במקרה הזה מאוד רחבים והעלות תלויה בסוג הצינורות שצריך להחליף, האורך שלהם והאם צריך להחליף גם את השוחות.

 

שמואל זרין
שמואל זרין

צוות המומחים שלנו מציע גישה מקיפה לאחזקת מבנים. אנו מתמקדים באבחון מדויק של צרכי המבנה, תכנון וביצוע של פתרונות אחזקה אפקטיביים, ושימוש בחומרים וטכנולוגיות מתקדמים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
התקשרו עכשיו!