ניקיון בניינים משותפים – מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים?

אופי של המגורים בבית משותף, שיש בו הרבה תנועה של כלל הדיירים בכל רחבי הבניין, הופך את עניין הניקיון לנושא מאוד משמעותי בתחזוקת הבניין. הניקיון הוא הגורמים שהכי משפיעים על איכות החיים של הדיירים בבית המשותף. היום אנחנו נדבר על ניקיון בניינים משותפים – מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים? שווה להמשיך לקרוא, כי אנחנו מתחילים.

האזינו לכתבה

מה הן פעולות הניקיון בניינים משותפים שחייבים לבצע?

פעולות של ניקיון בניינים משותפים אשר חייבים להתבצע הם טאטוא וגם שטיפה של כל הלובי הראשי, של כל הקומות ושל חדרי המדרגות, ניקיון של המעליות, ניקיון של דלתות הכניסה הראשיות לבניין, שטיפה של חדרי האשפה בימים מפנים אותה, שטיפה של פנים הפחים בלחץ מים ובמסיר שומנים, ניקיון של מכסי הפחים על מנת למנוע חיידקים ומזיקים, צריך לנקות ולנגב את קודני הכניסה של הבניין ואת תיבות הדואר, אשר באים במגע ידיים של כלל הדיירים מדי יום ויש עוד הרבה דברים שקשורים לרכוש המשותף של הבניין המשותף שיש לדאוג לניקיון שלהם.

מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים של הניקיון?

כשזה נוגע למה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים, צריך להבין כי המחירים משתנים בין חברת ניקיון אחת לשנייה. הגיוני שככל שתנקו יותר את הבניין, כך תהנו גם מחדר מדרגות שהוא נקי יותר ונעים יותר, אך זהו רק חלום ורוד, כי בסופו של יום כולם כבולים במגבלות המציאות של התקציב.

העיקרון אומר שככל שגרים יותר אנשים בבניין, כך יש יותר לכלוך וצריך לבצע ניקיון באופן שהוא יותר תדיר. בשאלה של מתי כדאי לבצע ניקיון בחדרי המדרגות התשובה היא תלויה בכם. שי הבדל בין בניין לבניין. יש הבדל בין שעות העבודה של כל דייר ודייר. הדיירים צריכים להסכים על העדפות של כל אחד מהם ולראות באיזו שעה יהיה הכי מתאים לכולם לבצע את הניקיון בבניין.

ברוב המקרים, אנשים רבים יחשבו שלנקות את חדר המדרגות זו משימה קלה יחסית, אך לא כך הדבר בכלל. עוד דברים שצריך לדעת על ניקיון בחדרי המדרגות הם שניקיון של חדרי המדרגות דורשים מאמץ וכוח שהוא פיזי. תחשבו על זה. עובד הניקיון צריך לעלות ולרדת במדרגות תוך כדי שהוא סוחב דליי מים מלאים, וכל זה נעשה בזמן שהוא נמנע מהחלקה אפשרית. עליכם לשים לב לחומרי הניקוי אשר המנקה משתמש בהם ולהשתמש רק בחומרים שהם ידידותיים לסביבה על מנת שלא יזיקו למערכת הניקוז של הבניין שלכם או שלא יכילו בטעות כימיקליים שיכולים לפגוע בכל מי שעובר בקרבת מקום.

מה הן פעולות הניקיון בניינים משותפים המומלצות ביותר?

אם יש לכם בבניין חניון שהוא תת קרקעי, כדאי לכם לפחות פעמיים בשנה, במועדים שאתם תבחרו, לשטוף את המשטח בשביל להסיר את האבק שמצטבר ואת הפיח של הרכבים. האבק והפיח הם הגורמים המרכזיים להבאתו של הלכלוך לתוך הבניין והוא גם לא בריא לכל מי שעובר בו מדי יום ויום. נוסף על כך, אם יש לכם בבניין משטחי משיש שעבר ליטוש ופוליש באמצעות הקבלן, פעם בשני וחצי לפחות כדאי לכם לבצע טיפול לחידוש של הפוליש וזאת כמובן בהתאם למספר הדיירים אשר מתגוררים בבניין. הפעולה מתבצעת על מנת למנוע שחיקה של המשטח. הפעולות הללו של ניקיון בניינים משותפים הן הכי מומלץ לביצוע.

מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים וכיצד תבחרו חברת ניקיון?

יש הרבה תשובות כשזה נוגע לנושא של מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים. קודם כל המחירים משתנים בהתאם לגודל הבניין ולחברת הניקיון בה בחרתם. כשאתם בוחרים חברת ניקיון, עליכם לדעת שאתם צריכים ללכת על בטוח, ולבחור חברה בעלת וותק וניסיון בתחום.

כדאי לכם לקחת חברה שיש לה שירותים בכל הארץ, מכיוון שחברות שנמצאות בפריסה ארצית בדרך ככל יהיו מנוסות יותר במתן של שירות מהיר יותר ואף פעם לא יעכבו אתכם בדיוק ברגע שאתם הכי צריכים אותן. ברוב המקרים, ניקיון לא נחשב למקרה חירום, אך קורים מצבים שאתם צריכים ניקיון מעכשיו לעכשיו, לכם תזכרו לבחור חברה שהיא זמינה גם למקרים כמו הצפה למשל. לאחר שהבנתם מה אתם צריכים, בצעו השוואה של מחירים כדי שתדעו מה הם המחירים אשר מקובלים בשוק וכדי שלא יעבדו עליכם סתם.

כל כמה זמן צריך לבצע ניקיון בניינים משותפים?

ניקיון בניינים משותפים צריך להתבצע בימים שבו עובד מטעמה של חברת הניקיון נמצא בבניין. הוא יבצע את המשימות של הניקיון כפי שוועד הבית וחברת הניקיון סיכמו ביניהם. בבניינים אשר מכילים עד שמונה קומות כדאי להזמין את שירותי הניקיון בין שלושה לארבעה ימים בשבוע על מנת לשמור על הבניין נקי ברמה שתהיה סבירה. במגדלים שהם רבי קומות יהיה דרוש כבר עובד ניקיון שיגיע על בסיס יומי וזאת בכדי שיוכל לעמוד בדרישות ובכל משימות הניקיון השונות ברחבי הבניין.

כאשר עובד הניקיון מגיע על בסיס שהוא יומי הוא יוכל למנוע פערי ניקיון והזנחות שונות שנמצאים לרוב באזורים של שטחים מתים ולא תמיד נלקחים בחשבון, כמו למשל הצטברות של קורי עכביש, הצטברות של לכלוך במסילות מעליות, הצטברות של לכלוך בחניונים, שכבות אבק שהצטברו על גבי הקירות ועוד.

מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים שתיאצלו לשלם?

אז עוד מה צריך לדעת על ניקיון בית משותף ומה המחירים שתיאלצו לשלם? כמו שכבר אמרנו המחיר משתנה מחברה לחברה. יש פרמטרים שתשלמו לפיה שעה ויש פרמטרים שתשלמו לפי חודש או לפי גודלו של החניון. הכל מאוד תלוי בחברת הניקיון בה תבחרו להשתמש.

שמואל זרין
שמואל זרין

צוות המומחים שלנו מציע גישה מקיפה לאחזקת מבנים. אנו מתמקדים באבחון מדויק של צרכי המבנה, תכנון וביצוע של פתרונות אחזקה אפקטיביים, ושימוש בחומרים וטכנולוגיות מתקדמים.

שאלות נפוצות על ניקיון בניינים משותפים

רשמנו עבורכם מאמר מפורט שכולל מחירונים, פסקאות הסבר והמון מידע על ניקיון בניינים משותפים. יש לגלול למעלה בכדי ללמוד עוד על הנושא.
המחיר של ניקיון בניינים משותפים משתנה מאוד. בכל מה שנוגע לנושא הבתים המשותפים יש לבדוק מספר פרמטרים שונים בכדי לבדוק את המחיר, יש לגלול למעלה בכדי לקרוא עוד על הפרמטרים והמחירים המשוערים.
ראשית, ענק האחזקות מספקים שירותי ניהול ועד בית חיצוני ואחזקות מבנים לניהול בניינים. יש ליצור קשר בנוגע לניקיון בניינים משותפים בכדי לראות איך נוכל לעזור לכם.
אז מה היה לנו עד עכשיו?
התקשרו עכשיו!