ביובית לבניין

באילו מקרים יש צורך להזמין שירותי ביובית לבניין משותף?

שירותי ביובית לבניין משותף הם דבר הכרחי ונדרש על מנת למנוע מלכתחילה נזקים למערכת הביוב של הבניין וגם כאשר בכל זאת כבר נגרם נזק. מאחר ומדובר בשטח פרטי משותף, מערכת הביוב של בניינים משותפים אינה כלולה תחת האחריות של הרשות המקומית, שאמונה לבצע תיקונים רק בקווי הביוב הראשיים יותר.

מסיבה זו, כאשר ישנה בעיית ביוב בבנייני מגורים משותפים, רק אתם אלו שיכולים לפתור את הבעיה ולרשותכם עומדים שירותי הביובית השונים. בשורות הקרובות צוות ביובית אלפא מסביר על 3 המקרים הנפוצים ביותר בהם נזדקק לשירותי ביובית, כך שתדעו מתי לפנות אליו.

פתיחת סתימה בביוב של בניין משותף

סתימות ביוב בבניינים משותפים הן נקודות מאוד כואבות עבור כל הדיירים וועדי הבית שלהם. מאחר והשימוש בביוב במבנים משותפים רב, כל סתימה באה לידי ביטוי די מהר בריחות צחנה בלתי נסבלים ובמקרים קשים גם בנוזלי ביוב שיכולים לעלות לכיוון הבתים או להצטבר בשטחים המשותפים כאשר שוחות הביוב עולות על גדותיהן.

כל עוד הסתימה ממוקמת בין המערכת המאספת לדירה מסוימת, האחריות לתיקון הסתימה היא על בעל הדירה. הזמנת שירותי ביובית לפתיחת סתימה בביוב של בניין משותף נדרשת כאשר הבעיה היא בכל המקטע שבין הצינורות המאספים של הבניין ועד למערכת הראשית. סתימות שכאלה יכולות להיגרם בשל כמה גורמים:

  • שומנים – הצטברות של שומנים בתוך קווי הביוב גורמת לחסימה מאוד מורכבת ועיקשת, במיוחד כאשר הטמפרטורות בחורף יורדות והמשקעים הופכים לקשים יותר ויותר.
  • מוצרי היגיינה – משפחות רבות נוהגות לזרוק מגבונים ומוצרי היגיינה שונים לתוך האסלה, הם נתקעים בתוך הצנרת וסותמים אותה.
  • פסולת בנייה ושיפוצים – לעיתים גם פסולת מהסוג הזה, דוגמת בטון, אבנים וגבס עלולה לחדור לתוך הצנרת, כאשר מבוצע שיפוץ כלשהו באחת הדירות או בבניין סמוך.
  • שורשים – שורשי עצים ושיחים יכולים גם כן לחדור לתוך צינורת הביוב, לגדול לתוכם ולחסום אותם בצורה חמורה.

אין זה משנה באיזה סוג סתימה מדובר, צוות מיומן יוכל לפתוח אותה במהירות וביעילות על ידי הזרמת לחץ מים בעוצמה חזקה ותוך שימוש בדיזות מיוחדות שנבחרות בהתאם לסוג החסימה והיקפה.

שאיבת הצפה בבניין

כאשר מתרחשת הצפה בבית משותף, הדבר עלול להיות מאוד מסוכן ועל כן יש צורך בביובית שתפנה את המים במהירות. הצפות בבניינים משותפים עשויות להתרחש מכמה סיבות:

  • בשל הצטברות מים במקומות נמוכים, כגון בחניון של הבניין (למשל אחרי יום גשם סוער במיוחד) או פיר המעלית.
  • לאחר אירוע פיצוץ של צינור מים בתוך או מחוץ למבנה.
  • ●       עכב חסימת פתחי הביוב של הבניין (למשל, בשל עלים או צואת ציפורים שהצטברו במרזב) והצטברות מים כתוצאה מכך.

שאיבת הצפה בבניין מטופלת במהירות על ידי צוות הביובית, שמגיע עם ביובית בגודל המתאים בהתאם להיקף ההצפה והנגישות לבניין (זו יכולה להיות ביובית משאית, ביובית בינונית או ביובית נמוכה), כשבמידת הצורך ניתן להיעזר גם במשאבות ניידות.

שטיפה וניקוי מנע של הביוב בבניין משותף אחת לתקופה

הצורך לפנות אל חברה שמספקת שירותי ביובית הוא לא רק במקרה חירום שבו כבר התרחשה תקלה כלשהי במערכת הביוב של הבניין, אלא גם לצרכי מניעה של סתימות והצפות ביוב. ביובית אלפא, למשל, יכולה לספק לכם שירותי שטיפה וניקוי מנע של הביוב בבניין משותף אחת לתקופה. פעולה זו למעשה מונעת את סתימת הביוב וההצפה הבאה בכך שהיא מותירה לאחריה את צינור הביוב נקי ובקוטר המקסימלי למעבר מי הביוב דרכו.

כעת כשאתם יודעים מתי צריך להזמין ביובית לבניין משותף ומדוע הדבר כל כך חשוב גם לצרכי מניעה, תוכלו לשמור על הבניין שלכם ומערכת הביוב שבו הרבה יותר טוב.

שמואל זרין
שמואל זרין

צוות המומחים שלנו מציע גישה מקיפה לאחזקת מבנים. אנו מתמקדים באבחון מדויק של צרכי המבנה, תכנון וביצוע של פתרונות אחזקה אפקטיביים, ושימוש בחומרים וטכנולוגיות מתקדמים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
התקשרו עכשיו!